Najbliższe warsztaty w 2018 roku (data – miejsce – kontakt do organizatora, gdzie można wysłać zapytanie i zapisać się na warsztaty):

Zapraszam do udziału w moich warsztatach Metody Feldenkraisa, podczas których uczymy się lepiej poruszać. Warsztaty są najczęściej 1-dniowe lub 2-dniowe (sobota lub/i niedziela). Jeden dzień warsztatowy trwa zazwyczaj 6 godzin, w trakcie których poznajemy 4 lub 5 lekcji. Jest też czas na pytania i odpowiedzi na temat Metody oraz konkretnych lekcji, które są wspólnie omawiane i wyjaśniane. Oczywiście są też przerwy między poszczególnymi lekcjami z jedną przerwą dłuższą na obiad. Wykonujemy małe ruchy tylko na tyle, a ile są one łatwe dla danej osoby, w tempie, w którym będzie ona czuła je najlepiej. Jednocześnie warsztaty są intensywne, to doskonały trening dla naszego mózgu. Są otwarte dla wszystkich. Każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną może w nich uczestniczyć. Osoba wykonuje ruchy w zakresie swojego indywidualnego komfortu. Jeśli jakiś ruch sprawia problem, można wykonywać go jedynie w wyobraźni. Nie ma porównań i konkurencji między uczestnikami. Tak naprawdę, uczestnicy nie patrzą na siebie i każdy wykonuje ruchy sam, bez odniesienia do innych. Dlatego też, nazywam je indywidualnymi warsztatami w grupie. Lekcje są nagrywane i po warsztatach udostępniane uczestnikom bezpłatnie dla samodzielnej praktyki w domu. Nie potrzeba żadnego sprzętu. Wystarczy koc lub mata i… kawałek podłogi.

Celem warsztatów jest nauczyć się lepiej poruszać, aby było wygodniej, swobodniej, mniej boleśnie. Metoda Feldenkraisa poprawia działanie układu nerwowego, a w rezultacie oddech, równowagę, koordynację ruchową, a dalej całe zdrowie człowieka i jego samopoczucie. Rozluźnia napięcia mięśni i uspokaja umysł. Rozwija świadomość ciała i ruchu. Zmienia nawyki, rozwija kreatywność i wyobraźnię. Jest dla zdrowych i chorych, dla dorosłych i dla dzieci, choć prowadzenie zajęć jest dostosowane do danej grupy.

Na każde warsztaty należy się wcześniej zapisać. Liczba dostępnych miejsc zależy od wielkości konkretnej sali. Zapisy i informacje organizacyjne są u organizatora w danym mieście.

Jeśli jesteś zainteresowana/y organizacją takich warsztatów w Twoim miejscu, zapraszam do kontaktu (tel. 600 603 155, pawel.wojtowicz@poczta.fm)