Jakościowe zajęcia ruchowe

To jak się ruszamy, wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Jak w przypadku wielu rzeczy i aspektów naszego życia, jakość jest ważniejsza od ilości. Paradoksalnie, mniej znaczy więcej. Czy znasz ludzi, którym dużo rzeczy przychodzi łatwo i bez wysiłku oraz takich, którzy wydają się walić głową w mur bez żadnych rezultatów? Zatem zamiast wylewać pot i łzy warto zaufać swojej inteligencji oraz działać efektywnie, zgrabnie i z gracją. Każdy może wybrać i nigdy nie jest za późno.

Jak to zrobić?

Aby działać skuteczniej oraz ruszać się lepiej, należy poczuć i zrozumieć jak rzeczywiście poruszamy się i spróbować proste, codzienne ruchy wykonać inaczej. Każdy z nas może ruszać się z uwagą i rozwijać świadomość swojego ruchu. Tak pracują tancerze i aktorzy doskonalący każdy szczegół swojego występu na scenie. Tak trenują sportowcy i adepci sztuk walki doskonaląc technikę biegu, skoku czy chwytu i przewrotu. Tak też poruszają się osoby wracające do sprawności po wypadkach i kontuzjach. Z ostrożnością uczą się stawiać kroki na nowo, stopniowo zwiększając tempo i płynność ruchu. Gdy zaczyna nas coś boleć w plecach, w szyi lub w barku zwalniamy i przyglądamy się sobie. Zaczynamy o siebie bardziej dbać. Ten naturalny odruch zwolnienia, uważności i dbałości o siebie, gdy dzieje się coś złego lub gdy chcemy coś zmienić i rozwinąć się, możemy wykorzystać także w codziennym życiu, siedząc w pracy, chodząc na spacery i generalnie robiąc to, co lubimy robić, aby robić to jeszcze lepiej i z przyjemnością. Dodatkowo, zmiana nawyków ruchowych zmienia też sposób, w jaki o sobie myślimy i jak się czujemy sami z sobą. To przekłada się na nasze relacje z innymi ludźmi i to, jak nas postrzegają. Ucząc się nowych rzeczy odzyskujemy świeżość umysłu i uwalniamy kreatywność. Wzmacniamy nasze zdrowie i pewność siebie. Nasza witalność wzrasta. W zdrowym ciele wraca zdrowy duch.

Zapraszamy na zajęcia łagodnego i uważnego ruchu oparte na Metodzie Feldenkraisa. Poznasz proste ruchy, które pomogą zmniejszyć zbędne napięcia i stresy. Sprawią, że ruch i oddech staną się swobodniejsze. Twoja koordynacja ruchowa poprawi się, a poczucie równowagi i stabilności wzrośnie. Wszystkie ruchy każdy z uczestników wykonuje w tempie i zakresie dla niego i dla niej komfortowym. Nikt nikogo nie ocenia, nie ma porównań i konkurencji, ponieważ każdy uczy się przede wszystkim od siebie. Tutaj zwiększamy zakres ruchu łatwego i możliwego zmieniając jego sposób, a nie ilość wkładanego wysiłku. Dlatego też, zajęcia są dla każdego bez względu na wiek czy sprawność ruchową. Tą drugą zawsze można i warto poprawiać. Jakość naszego ruchu wpływa przecież na jakość naszego życia.

Zapraszamy

Leave a Reply